Szkoła podstawowa w Lesku wicemistrzem województwa w mini-koszykówce dziewcząt!!!
2017-05-04 08:29:09
Szkoła podstawowa w Lesku wicemistrzem województwa
W obecnym roku szkolnym rewelacyjnie spisały się koszykarki ze szkoły podstawowej w Lesku. Po zwycięstwach w zawodach rejonowych i półfinale województwa przyszedł czas na występ w finale wojewódzkim.

Turniej odbył się 22 kwietnia w Leżajsku, a udział w nich wzięły cztery najlepsze drużyny w województwie: SP 3 Tarnobrzeg, SP Wierzawice, SP Tarnawa Dolna i SP Lesko.
Zawody zostały rozegrane ,,systemem pucharowym”. W pierwszym meczu półfinałowym Wierzawice pokonały Tarnawę Dolną 42:12. W drugim półfinale rywalizowały drużyny z Tarnobrzega i Leska. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Leska 40:33.
W meczu o brązowy medal po zaciętej grze i dramatycznej końcówce Tarnawa Dolna pokonała rówieśniczki z Tarnobrzega 42:40.
W finale wystąpiły drużyny z Wierzawic i Leska. Początek meczu należał do gospodarzy, które były niesione wręcz ogłuszającym dopingiem. W drugiej kwarcie leskie koszykarki złapały właściwy rytm gry i do przerwy prowadziły jednym punktem. Niestety druga połowa należała do gospodarzy i mecz zakończył się ich zwycięstwem 36:25. Zespół z Wierzawic będzie reprezentował nasze województwo w finale krajowym, który odbędzie się w Trójmieście. Na pocieszenie można dodać, że przegraliśmy z drużyna występującą w lidze, która w turniejach krajowych zajmuje czołowe miejsca. Jest to wielki sukces dziewczyn, które dzięki zaangażowaniu i determinacji na treningach udowodniły, że można rywalizować z najlepszymi.

Skład drużyny: Roksana Sowa, Dominika Szmuc, Martina Olszowska, Julia Baran, Julia Sanecka, Weronika Czebieniak, Julia Małek, Izabela Podgórska, Gaja Chwała, Martyna Lupa, Paula Faron i Martyna Fedoryszak.

Trener drużyny: Grzegorz Nycz